Домашня Церква Руху
Світло-Життя

Подружньо-родинний рух світських у Церкві, заснований у 1973 році слугою Божим отцем Франциском Бляхницьким у Польщі в рамках руху Світло-Життя, охоплює всі стани в Церкві (дітей, молодь, самотніх, священиків, богопосвячених осіб). В Україні Домашня Церква (ДЦ) утворилася в 1992 р. у Кам’янець-Подільській дієцезії   в   парафії   св.   Войцеха, с. Гвардійське. На сьогоднішній день спільноти Домашньої Церкви є майже в усіх дієцезіях України і об’єднують понад 600 родин.

Домашня Церква допомагає сакраментальним подружжям черпати з благодаті і сили Таїнства Подружжя, навчає, як жити цим Таїнством впродовж усього життя. ДЦ звертає особливу увагу на подружню духовність, тобто прямування до святості в єдності у подружжі і хоче допомогти подружжю, яке перебуває у сакраментальному зв’язку, творити справжню подружню єдність, яка, одночасно, створює найкращі умови для доброго виховання дітей у християнському дусі (Статут ДЦ ІІ,10).

Духовному зростанню учасників Руху сприяють прості духовні практики, які Католицька Церква пропонує здійснювати своїм вірним, а Домашня Церква адаптує спеціально для подружжя та родини. Це щоденна особиста молитва, пов’язана з читанням Свя- того Писання, регулярна зустріч зі Словом Божим, щоденна по- дружня молитва, щоденна молитва сім’ї, як спільноти, зануреної в Бога, щомісячний подружній діалог, результатом якого є прийняте правило (регула) життя (систематична робота над собою), участь у щомісячних зустрічах формаційних кіл (група 4-7 подружжів), участь принаймні раз на рік у формаційних реколекціях. Ці зобо- в’язання є не остаточною метою, а засобом осягнення мети. Їх реалізація відбувається в подружжі через щоденні спільні зусилля чоловіка і жінки, які приймають та реалізують окремі зобов’язання, а також через взаємодопомогу подружжів у колі.

Слід зазначити, що чим раніше (йдеться про подружній  стаж і вік дітей) подруги увійдуть на дорогу формації в Домашній Церкві, тим легше їм виконувати служіння на користь своєї сім’ї. Малі діти, що виховуються в атмосфері свідомої християнської спільноти у природний спосіб, виростають у вірі, пізнаючи Бога через спільну сімейну молитву, а потім – читання Божого Слова і приклад батьків. У свою чергу подружжя мають більше шансів на будування здорових взаємин любові, не ранячи глибоко одне одного, та взаємну підтримку у постійному дозріванні у людській і духовній площині.

Сімейні кола (спільноти), які об’єднують, як правило, 4-7 подружніх пар, зустрічаються щомісяця в присутності священика. Під час таких зустрічей подружжя спільно моляться, діляться своїми досягненнями і поразками, поглиблюють свої релігійні знання, вчаться тому, чим є щоденне християнське життя в родині. Це дає їм прекрасну можливість зрозуміти, саме зрозуміти, а не запам’ятати на словах, що подружжя – це не просто спосіб спільного життя чоловіка і жінки, яке починається обрядом вінчання, а Таїнство, в якому особливим чином виявляється жертовна любов Христа до людини.

Особливо важливим для кожної сім’ї є спільне переживання реколекцій для подружніх пар та реколекцій разом з своїми дітьми, що дає змогу об’єднати та зміцнити всю родину.

Контакт:

Модератор Руху Світло-Життя в Україні

о. Ярослав Гонсьорек. e-mail: jargasiorek@wp.pl ;  тел. +380676258732

Пара країни відповідальна за Домашню Церкву:

Вікторія і Леонард Зігерт (Київ) – тел. +380503138572, 

 е-mail: leorijaleorija@gmail.com 

Офіційний сайт Руху Світло-Життя: http://oazaukraina.blogspot.com/